Seuramme tanssijoiden kilpailutulokset

Iloista "meidän jengin" porukkaa SM-kisoissa 2019.

VUOSI 2019

 

Valtakunnalliset tanssikilpailut, Linnanmaan Liikuntahalli, OULU

 

Champion Combi 1, vakiot

1. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen

 

Champion Duo 2, vakiot

1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen

2. Karl Andersson & Hanna Ihantola

 

Champion Duo 2, lattarit

1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen

2. Karl Andersson & Hanna Ihantola

 

Champion Single 1, naiset

1. Pirjo Pappila

 

 

 

SM-kisat 2019, Validia Kuntoutus, HELSINKI

 

Combi 1+2, vakiot

1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju

2. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen

3. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa

4. Stig Tarvonen & Pirjo Malmberg-Tarvonen

5. Jyrki Vesikko & Sari Mukkala

 

Combi 1+2, lattarit

1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju

2. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa

 

Duo 1+2, vakiot

1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis

2. Birgitta Starast & Tiina Uimonen

3. Karl Andersson & Hanna Ihantola

4. Gustav Antell & Karin Antell 

 

 

Duo 1+2, lattarit

1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis

2. Birgitta Starast & Tiina Uimonen

3. Karl Andersson & Hanna Ihantola

4. Gustav Antell & Karin Antell

 

Single 1+2, naiset

1. Birgitta Starast

2. Pirjo Pappila

 

Single 1+2 Freestyle, naiset

1. Karin Antell

2. Pirjo Pappila

 

 

 

TanssiEstoitta 2019 -kilpailu, Validia Kuntoutus, HELSINKI

 

Single 1+2 Tulokkaat, miehet

1. Tomas Jonsson

2. Mikko Hakkarainen

3. Pasi Tohmo

 

 

MegaDance 2019 -kilpailu, Pajulahti, NASTOLA

 

Combi 1+2 Champion, vakiot

1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju

2. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen

3. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa

 

Combi 1 Champion, lattarit

1. Stig Tarvonen & Pirjo Malberg-Tarvonen

2. Sirkkka Saarinen & Annika Välimaa

 

Duo 1+2 Champion, vakiot

1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen

2. Karl Andersson & Hanna Ihantola

3. Gustav Antell & Karin Antell

  
Duo 1+2 Champion, lattarit

1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen

2. Karl Andersson & Hanna Ihantola

3. Gustav Antell  & Karin Antel

 

Single 1+2 Tulokkaat 

1. Mikko Hakarainen

2. Pasi Tohmo

3. Susanna Luukka

 

Single 1+2 Champion, naiset

1. Birgitta Starast

2. Pirjo Pappila

 

Single 1+2 Freestyle Champion, naiset

1. Karin Antell

2. Pirjo Pappila