Seuramme tanssijoiden kilpailutulokset:

VUOSI 2021

PYÖRÄTUOLITANSSIN 1. KANSALLINEN ETÄKILPAILU 2021

Avoin Duo, hidas valssi

  1. Karl Andersson & Hanna Ihantola, Pirpy Tampere
  2. Birgitta Starast & Tiina Uimonen, UP Helsinki
  3. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis, Pirpy Tampere
  4. Gustav Antell & Karin Antell, Wendarit Porvoo
  5. Mikko Hakkarainen & Milla Ilonen, Pirpy Tampere
  6. Rami Isomäki & Janette Isomäki, Pirpy Tampere

Avoin Duo, tango

  1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen, UP Helsinki
  2. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis, Pirpy Tampere
  3. Karl Andersson & Hanna Ihantola, Pirpy Tampere
  4. Gustav Antell & Karin Antell, Wendarit Porvoo
  5. Rami Isomäki & Janette Isomäki, Pirpy Tampere 

Avoin Duo, samba

  1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen, UP Helsinki
  2. Karl Andersson & Hanna Ihantola, Pirpy Tampere
  3. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis, Pirpy Tampere
  4. Gustav Antell & Karin Antell, Wendarit Porvoo
  5. Rami Isomäki & Janette Isomäki, Pirpy Tampere

 Avoin Duo, cha cha 

  1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen, UP Helsinki
  2. Karl Andersson & Hanna Ihantola, Pirpy Tampere
  3. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis, Pirpy Tampere
  4. Gustav Antell & Karin Antell, Wendarit Porvoo
  5. Rami Isomäki & Janette Isomäki, Pirpy Tampere

Avoin Single, tulokas

  1. Sirkka Saarinen, Pirpy Tampere
  2. Karoliina Välimäki, Telemark Oulu

 Avoin Single, valssi

  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola
  3. Tiina Uimonen, UP Helsinki
  4. Pirjo Pappila, Pirpy Tampere
  5. Mikko Hakkarainen, Pirpy Tampere
  6. Kristiina Ylijoki, Pirpy Tampere
  7. Janette Isomäki, Pirpy Tampere
  8. Heidi Hamari-Martimo, Oulu
  9. Rami Isomäki, Pirpy Tampere
  10. Sirkka Saarinen, Pirpy Tampere
  11. Veera Kuurlunti, Telemark Oulu
  12. Karoliina Välimäki, Telemark Oulu

 Avoin Single, tango

  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Tiina Uimonen, UP Helsinki
  3. Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola
  4. Pirjo Pappila, Pirpy Tampere
  5. Kristiina Ylijoki, Pirpy Tampere
  6. Janette Isomäki, Pirpy Tampere
  7. Heidi Hamari-Martimo, Oulu
  8. Rami Isomäki, Pirpy Tampere
  9. Karoliina Välimäki, Telemark Oulu
  10. Sirkka Saarinen, Pirpy Tampere

 Avoin Single, samba

  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Tiina Uimonen, UP Helsinki
  3. Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola
  4. Pirjo Pappila, Pirpy Tampere
  5. Janette Isomäki, Pirpy Tampere
  6. Rami Isomäki, Pirpy Tampere
  7. Heidi Hamari-Martimo, Oulu
  8. Mikko Hakkarainen, Pirpy Tampere
  9. Kristiina Ylijoki, Pirpy Tampere
  10. Veera Kuurlunti, Telemark Oulu
  11. Karoliina Välimäki, Telemark Oulu
  12. Sirkka Saarinen, Pirpy Tampere

 Avoin Single, jive 

  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Tiina Uimonen, UP Helsinki
  3. Tuuli Harju, Terpsikerho Kouvola 
  4. Pirjo Pappila, Pirpy Tampere
  5. Janette Isomäki, Pirpy Tampere
  6. Rami Isomäki, Pirpy Tampere
  7. Heidi Hamari-Martimo, Oulu
  8. Mikko Hakkarainen, Pirpy Tampere
  9. Kristiina Ylijoki, Pirpy Tampere
  10. Veera Kuurlunti, Telemark Oulu
  11. Karoliina Välimäki, Telemark Oulu
  12. Sirkka Saarinen, Pirpy Tampere

 

 

Online KVS Single Freestyle / Showdance online competitions (IPC)

Single Freestyle PW, ladies

  1. Pirjo Pappila FIN
  2. Janette Isomäki FIN
  3. Ines Golobic SLO
  4. Kristiina Ylijoki FIN

VUOSI 2020

 

VALTAKUNNALLISET TANSSIKILPAILUT, OULU

Avoin Single, luokka 1+2

  1. Birgitta Starast, UP Helsinki
  2. Pirjo Pappila, Pirpy Tampere

Avoin Single Freestyle

  1. Pirjo Pappila, Pirpy Tampere

 

 

SM-kisat 2020, Pajulahti, NASTOLA

Combi, luokka 1+2, vakiot

  1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju
  2. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa
  3. Stig Tarvonen & Pirjo Malmberg-Tarvonen
  4. Jyrki Vesikko & Sari Mukkala

 Combi, luokka 1, lattarit

  1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju
  2. Jyrki Vesikko & Sari Mukkala
  3. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa

Duo, luokka 1+2, vakiot

  1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis
  2. Karl Andersson & Hanna Ihantola
  3. Gustav Antell & Karin Antell

Duo, luokka 1+2, lattarit

  1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis
  2. Karl Andersson & Hanna Ihantola
  3. Gustav Antell & Karin Antell

 

Suomi Open 2020, Pajulahti, NASTOLA

 Duo Tulokas, luokka 1

  1. Rami Isomäki & Janette Isomäki

Single Tulokas, luokka 1

  1. Mikko Hakkarainen
  2. Kristiina Ylijoki
  3. Janette Isomäki
  4. Karoliina Välimäki
  5. Pasi Tohmo

Single Tulokas, luokka 2

  1. Tiina Uimonen
  2. Tomas Jonsson
  3. Rami Isomäki

Single Champion, luokka 1

  1. Pirjo Pappila
  2. Kristiina Ylijoki

Avoin Single Conventional

  1. Birgitta Starast       
  2. Janette Isomäki
  3. Pirjo Pappila
  4. Pasi Tohmo

Iloista "meidän jengin" porukkaa SM-kisoissa 2019.

VUOSI 2019

Bonn 2019 World Para Dance Sport Championships. Bonn, SAKSA

Duo Class 2, Standard

  1. Maksim Sedakov & Galina Ryzhkova RUS
  2. Oleksandr Onishchenko & Olena Chynka UKR
  3. Sergey Antonov & Aleksandra Berdnik RUS
  4. Pavel Kravchenko & Kseniia Giniiatullina RUS
  5. Jongchul Choi & Moonjung Choi KOR
  6. Pawel Karpinski & Joanna Reda POL
  7. Youngho Lee & Hye-Jeong Jang KOR
  8. Jean-Marc Clement & Pamela Heymanns GER
  9. Wen-Sheng Kuo & Yi-Jung Huang TPE
  10. Shlomo Dahan & Maytal Wax ISR
  11. Dastan Raushanbekov & Assyl Kokanova KAZ
  12. Marat Seitimov & Aigul Berdesheva KAZ
  13. Mitsuteru Ada & Aya Nakase JPN
  14. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis FIN
  15. Karl Andersson & Hanna Ihantola FIN
  16. Kurbanali Abuov & Sevda Aliyeva KAZ
  17. Marcel Smet & Linda Kull BEL
  18. Jesus Yermain Fernandez Angeles & Guadalupe Jazmin Torres Cajero MEX

Duo Class 2, Latin

  1. Sergey Antonov & Aleksandra Berdnik RUS
  2. Oleksandr Onishchenko & Olena Chynka UKR
  3. Pavel Kravchenko & Kseniia Giniiatullina RUS
  4. Jongchul Choi & Moonjung Choi KOR 
  5. Pawel Karpinski & Joanna Reda POL 
  6. Yermek Kalymbetov & Aigul Balmagambetova KAZ 
  7. Wen-Sheng Kuo & Yi-Jung Huang TPE 
  8. Shlomo Dahan & Maytal Wax ISR
  9. Seunghun Jun & Geumsik Lee KOR 
  10. Karl Andersson & Hanna Ihantola FIN
  11. Dastan Raushanbekov & Assyl Kokanova KAZ
  12. Marat Seitimov & Aigul Berdesheva KAZ 
  13. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis FIN 
  14. Jesus Yermain Fernandez Angeles & Guadalupe Jazmin Torres Cajero MEX

Single, Class 1, ladies

  1. Illona Slugovyna UKR
  2. Iuliia Davydova RUS
  3. Tomer Margalit ISR
  4. Hye-Jeong Jang KOR
  5. Natalia Chekhonatska UKR
  6. Karlygash Sasembayeva KAZ
  7. Snizhana Kernychna UKR
  8. Elena Zamyslova RUS
  9. Julia Sadkowska POL
  10. Vital Zinger ISR
  11. Nadezhda Vaniukova RUS
  12. Anna Vaishbein ISR
  13. Roswitha van Dorpe BEL
  14. Alesia Aliakhnovich BLR
  15. Pirjo Pappila FIN
  16. Silke Jansen BEL

Duo Freestyle, Class 2

  1. Maksim Sedakov & Galina Ryzhkova RUS
  2. Sergey Antonov & Aleksandra Berdnik RUS
  3. Oleksandr Onishchenko & Olena Chynka UKR
  4. Pavel Kravchenko & Kseniia Giniiatullina RUS
  5. Shlomo Dahan & Maytal Wax ISR
  6. Seunghun Jun & Geumsik Lee KOR
  7. Kurbanali Abuov & Sevda Aliyeva KAZ
  8. Karl Andersson & Hanna Ihantola FIN
  9. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis FIN

Single Freestyle, Class 1, ladies

  1. Helena Kasicka SVK
  2. Tomer Margalit ISR
  3. Iuliia Davydova RUS
  4. Snizhana Kernychna UKR
  5. Natalia Chekhonatska UKR
  6. Karlygash Sarsembayeva KAZ
  7. Elena Zamyslova RUS
  8. Nadezhda Vaniukova RUS
  9. Julia Sadkowska POL
  10. Roswitha van Dorpe BEL
  11. Tunde Ferenczi HUN
  12. Gizem Sarigol TUR
  13. Emese Katai Virag HUN
  14. Pirjo Pappila FIN
  15. Silke Jansen BEL
  16. Chiara Bruzzese ITA 

 

 

Lomianki PDS Polish Open 2019, LOMIANKI, PUOLA

Combi, Class 1, Standard

  1. Andrii Tovstyi & Illona Slugovyna UKR
  2. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju FIN
  3. Aliaksei Zukhtsikau & Veranika Kasach BLR
  4. Pirman Klemen & Nastija Fijolic SLO
  5. Breda Kosir & Miha Rednak SLO
  6. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen FIN
  7. Jean-Claude Van Dorpe & Roswitha Van Dorpe BEL

 

 

Beigang Para Dance Sport Open 2019, BEIGANG, CHINESE TAIPEI

Single, Class 1, ladies

  1. Hye-Jeong Jang KOR
  2. Vital Ting ISR
  3. Sumin Chae KOR
  4. Pirjo Pappila FIN

Single Freestyle, Class 1+2, ladies

  1. Helena Kasicka SVK
  2. Sofie Cox BEL
  3. Sanja Vukasinovic AUT
  4. Olvera Hemandez Guillermina MEX
  5. Jasmin Torres Cajero Guadalupe MEX
  6. Pamela Dr. Heymanns GER
  7. Lairca Reigne L. Nicdao PHI
  8. Anastasiia Ponomareva RUS
  9. Rosanna Schellekens NED
  10. Bervoets Elien En Greet BEL
  11. Mei Hui Chiu TPE
  12. Aya Nakase JPN
  13. Yuan Hsiu-Ting TPE
  14. Pirjo Pappila FIN 

 

 

World Para Dance Sport World Cup -

Continents Cup, PIETARI, VENÄJÄ 

Single Conventional, Class 1, ladies

  1. Hye-Jeong Jang KOR
  2. Iuliia Davydova RUS
  3. Elena Zamyslova RUS
  4. Nadezhda Vaniukova RUS
  5. Gizem Sarigul TUR
  6. Pirjo Pappila FIN

Single Freestyle, Class 1, ladies

  1. Iuliia Davydova RUS
  2. Elena Zamyslova RUS
  3. Nadezhda Vaniukova RUS
  4. Gizem Sarigul TUR
  5. Pirjo Pappila FIN

 

 

Suomi Open 2019 Wheelchair Dance Competition, TAMPERE (non-IPC)

Champion Combi, Class 1+2, Standard

  1. Giulio Matassa & Laura Del Sere ITA
  2. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen FIN
  3. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa FIN
  4. Jyrki Vesikko & Sari Mukkala FIN

Champion Combi, Class 1, Latin

  1. Jyrki Vesikko & Sari Mukkala FIN
  2. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa FIN

Duo Newcomers, Class 1, Standard + Latin

  1. Rami Isomäki & Janette Isomäki FIN

Duo Champion, Class 2, Standard

  1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis FIN
  2. Birgitta Starast & Tiina Uimonen FIN
  3. Annika Schmalenberg & Nicole Wodrich GER
  4. Rudolf Queri & Linda Erdl GER
  5. Seppo Mertala & Heidi Hamari-Martimo FIN

Duo Champion, Class 2, Latin

  1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis FIN
  2. Annika Schmalenberg & Nicole Wodrich GER
  3. Birgitta Starast & Tiina Uimonen FIN
  4. Rudolf Queri & Linda Erdl GER
  5. Seppo Mertala & Heidi Hamari-Martimo FIN

Single Newcomers, Class 1+2

  1. Mikko Harkkarainen FIN
  2. Karoliina Välimäki FIN
  3. Kristiina Ylijoki FIN

Single Champion, Class 1+2, ladies

  1. Brigitta Starast FIN
  2. Nicole Wodrich GER
  3. Annika Schmalenberg GER
  4. Pirjo Pappila FIN

Freestyle Single, Class 1, ladies

  1. Pirjo Pappila FIN
  2. Kristiina Ylijoki FIN

 

 

Tampere 2019 Para Dance Sport International Competition (IPC)

Duo, Class 1+2 Standard

  1. Pavel Kaprinski & Joanna Reda POL
  2. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis FIN
  3. Karl Andersson & Hanna Ihantola FIN
  4. Jean-Mark Clement & Pamela Heymanns GER
  5. Gustav Antell & Karin Antell FIN

Duo, Class 1+2, Latin
  1. Pavel Kaprinski & Joanna Reda POL
  2. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis FIN
  3. Karl Andersson & Hanna Ihantola FIN
  4. Gustav Antell & Karin Antell FIN

Single, Class 1, ladies

  1. Julia Sadkowska POL
  2. Pirjo Pappila FIN


Duo Freestyle, Class 2

  1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis FIN
  2. Karl Andesson & Hanna Ihantola FIN


Single Freestyle, Class 1, ladies

  1. Julia Sadkowska POL
  2. Ainura Teleusheva KGZ
  3. Pirjo Pappila FIN

 

 

Kuopio Tanssii ja Kelloo -kilpailu, KUOPIO

Champion Combi 1+2, vakiot

  1. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen
  2. Stig Tarvonen & Pirjo Malmberg-Tarvonen
  3. Jyrki Vesikko & Sari Mukkala

Champion Duo, luokka 1+2, vakiot

  1. Karl Andersson & Hanna Ihantola
  2. Gustav Antell & Karin Antell

Champion Duo, luokka 1+2, lattarit

  1. Karl Andersson & Hanna Ihantola
  2. Gustav Antell & Karin Antell

Tulokkaat Single, luokka 1

  1. Mikko Hakkarainen
  2. Kristiina Ylijoki

Champion Single, luokka 1, naiset

  1. Birgitta Starast
  2. Pirjo Pappila

Champion Single Freestyle, luokka 1, naiset

  1. Karin Antell
  2. Pirjo Pappila

 

 

Mainhatten Cup 2019, FRANKFURT AM MAIN, SAKSA (IPC)

Combi, Class 1, Standard

  1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju FIN
  2. Lucas Bogdan & Martina Sekaninova SVK
  3. Nino Batagelj & Sara Stirn SLO
  4. Tim Bijke & Marleen Bolwijn NED
  5. Massimo Calo & Monica Favini ITA
  6. Piera Amir Alibabic & Kaja Cizelj SLO
  7. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen FIN

Single, Class 1, ladies

  1. Julia Sadkowska POL
  2. Roswitha van Dorpe BRL
  3. Maria Manakou CYP
  4. Silke Jansen BEL
  5. Christiana Theofanous CYP
  6. Pirjo Pappila FIN

Single Freestyle, Class 1, ladies 

  1. Roswitha Van Dorpe BEL
  2. Julia Sadkowska POL
  3. Silke Jansen NED
  4. Frenczi Tünde HUN
  5. Pirjo Pappila FIN

 

 

Holland Dans Spektakel 2019, CUIJK, HOLLANTI (IPC)

Duo, Class 2, Standard

  1. Oleksandr Onishchenko & Olena Chynka HUN
  2. Pawel Karpinsky & Joanna Reda POL
  3. Agul Balmagambetova & Lestein Asiambekova KAZ
  4. Dastan Raushanbekov & Assyl Kokanova KAZ
  5. Talgat Amanb6ekov & Nargiza Akhmetova KAZ
  6. Marcel Smet & Linda Kull BEL
  7. Karl Andersson & Hanna Ihantola FIN
  8. Alexandr Chachshin & Aruna Zhaxagulova KAZ
  9. Abuov Kurbanali & Aliyeva Sevda KAZ

Duo, Class 2, Latin

  1. Oleksandr Onishchenko & Olena Chynka HUN
  2. Pawel Karpinsky & Joanna Reda POL
  3. Snizhana Kernychana & Volodymyr Kernychyi UKR
  4. Alexandr Chachshin & Aruna Zhaxagulova KAZ
  5. Talgat Amanbekov & Nargiza Akhmetova KAZ
  6. Karl Andersson & Hanna Ihantola FIN
  7. Gustav Antell & Karin Antell FIN 

Single, Class 1, ladies

  1. Illona Slugovyna UKR
  2. Snizhana Kernychina UKR
  3. Karlygash Tynabekova KAZ
  4. Julia Sadkowska POL
  5. Roswitha Van Dorbe BEL
  6. Kim Vandersteen BEL
  7. Pirjo Pappila FIN

Single Freestyle, Class 1, ladies

  1. Snizhana Kernychina UKR
  2. Karlygash Tynabekova KAZ
  3. Julia Sadkowska POL
  4. Roswitha Van Dorbe BEL
  5. Katai Virag HUN
  6. Pirjo Pappila FIN
  7. Chiara Bruzzese ITA
  8. Ungvari Mihalyné Gyorgyi HUN

 

 

Valtakunnalliset tanssikilpailut, Linnanmaan liikuntahalli, OULU

Combi Champion, luokka 1, vakiot

  1. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen

Duo Champion, luokka 2, vakiot

  1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen
  2. Karl Andersson & Hanna Ihantola

Duo Champion, luokka 2, lattarit

  1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen
  2. Karl Andersson & Hanna Ihantola

 Single Tulokas, luokka 1

  1. Mikko Hakkarainen
  2. Kaisa Ojala
  3. Kristiina Ylijoki
  4. Karoliina Välimäki

Single Champion, luokka 1, naiset 

  1. Pirjo Pappila

 

SM-kisat 2019, HELSINKI

Combi, luokka 1+2, vakiot

  1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju
  2. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen
  3. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa
  4. Stig Tarvonen & Pirjo Malmberg-Tarvonen
  5. Jyrki Vesikko & Sari Mukkala

Combi, luokka 1+2, lattarit

  1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju
  2. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa

Duo, luokka 1+2, vakiot

  1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis
  2. Birgitta Starast & Tiina Uimonen
  3. Karl Andersson & Hanna Ihantola
  4. Gustav Antell & Karin Antell 

Duo, luokka 1+2, lattarit

  1. Leevi Ketola & Zaida-Ester Launis
  2. Birgitta Starast & Tiina Uimonen
  3. Karl Andersson & Hanna Ihantola
  4. Gustav Antell & Karin Antell

Single, luokka 1+2, naiset

  1. Birgitta Starast
  2. Pirjo Pappila

Single Freestyle, luokka 1+2, naiset

  1. Karin Antell
  2. Pirjo Pappila

 

 

 TanssiEstoitta 2019 -kilpailu, HELSINKI

Single Tulokas, luokka 1+2, miehet

  1. Tomas Jonsson
  2. Mikko Hakkarainen
  3. Pasi Tohmo

 

 

MegaDance 2019 -kilpailu, HELSINKI

Combi Champion, luokka 1+2, vakiot

  1. Timo Pyykkönen & Tuuli Harju
  2. Mikko Hakkarainen & Tuija Pajunen
  3. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa

Combi Champion, luokka 1, lattarit

  1. Stig Tarvonen & Pirjo Malmberg-Tarvonen
  2. Sirkka Saarinen & Annika Välimaa

Duo Champion, luokka 1+2, vakiot

  1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen
  2. Karl Andersson & Hanna Ihantola
  3. Gustav Antell & Karin Antell
Duo Champion, luokka 1+2, lattarit
  1. Birgitta Starast & Tiina Uimonen
  2. Karl Andersson & Hanna Ihantola
  3. Gustav Antell  & Karin Antell

Single Tulokas, luokka 1+2

  1. Mikko Hakkarainen
  2. Pasi Tohmo
  3. Susanna Luukka

Single Champion, luokka 1+2, naiset

  1. Birgitta Starast
  2. Pirjo Pappila

Single Champion Freestyle, luokka 1+2, naiset

  1. Karin Antell
  2. Pirjo Pappila